Küpsiste kasutamine

Mis on küpsised?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mille paigaldavad teie arvutisse või mobiiltelefoni brauserisse veebisaidid, mida te külastate. Küpsiseid kasutatakse palju, et veebisaidid töötaks või kasutamiskogemus oleks parem, aga ka selleks, et veebisaidi omanikele teatud teavet anda. See võimaldab mäletada teie tegevusi ja eelistusi (näiteks sisselogimis- ja kasutajainfo, keel, jms seadistused ), et te ei peaks neid igakord uuesti sisestama, kui te veebisaiti külastate või kui te liigute ühelt lehelt teisele.

Lisateavet küpsiste kohta saate veebisaidilt http://www.allaboutcookies.org/.

Kuidas saate küpsiste kasutamist lubada või keelata?

Kasutajal on võimalus lubada oma seadmes kõik küpsised, lasta end küpsise väljastamisest teavitada või küpsiseid üldse mitte kasutada.
Viimasel juhul ei ole kasutajale võimalik osutada teatud personaliseeritud teenuseid ja teil ei pruugi olla tervikuna või osaliselt ligipääsu meie veebisaidile või selle funktsioonidele.

Kui te ei soovi küpsiseid üldse lubada või olete vastu teatud kindlate küpsiste kasutamisele, tuleks see brauseri seadetes ära määrata. Iga brauser on erinev, seega lugege palun oma brauseri „Spikrist”, kuidas oma küpsise-eelistusi muuta.

Külasta veebisaidilt http://www.allaboutcookies.org/, kus leiate põhjalikku teavet selle kohta, kuidas hallata ja keelata küpsiseid eri brauserites.

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Küpsistest saadud teave aitab meil analüüsida, kuidas te meie veebisaiti kasutate, ja seega pakkuda teile paremat kasutuskogemust meie saidi külastamisel. Meie kogutud teavet ei kasutata teie isiku tuvastamiseks ega teile e-posti või kirja teel reklaami saatmiseks. Samuti ei kavatse me kasutada küpsiseid selleks, et lastele personaliseeritud reklaami pakkuda.

Mis tüüpi küpsiseid me kasutame?

Tehniliselt vajalikud küpsised.

Mõned meie küpsistest on rangelt vajalikud selleks, et meie veebisaiti või selle teatud funktsioone kasutada. Nende tehniliselt vajalike küpsiste keelamisel, ei saa kasutada lehe olulisi osasid.

Seansiküpsised ja eelistuste küpsised.

Me võime oma veebisaitide funktsioneerimiseks kasutada seansiküpsiseid, näiteks selleks, et kasutaja saaks lehekülgede vahel navigeerida või sisse logida kasutajakontole. Need küpsised kaotavad kasutamisseansi lõppedes kehtivuse (st kui kasutaja brauseriakna suleb). Samuti võime me kasutada kauem püsivaid küpsiseid, mis peavad meeles teie eelistused ja valikud meie veebisaitidel. Reeglina ei ole nende küpsiste eluiga üle ühe aasta.

Analüütikaküpsised.

Me võime oma veebisaitide töö parandamiseks kasutada analüütikaküpsiseid, mis koguvad teavet külastajate arvu kohta, selle kohta, kust nad meie saidile on tulnud ja kuidas seda kasutavad (nt milliseid lehekülgi kasutajad kõige rohkem külastavad). Sel eesmärgil võime kasutada järgmiste teenusepakkujate analüütikatööriistu ja nendega seotud küpsiseid:
Google Analytics : Klõpsake siin, et lugeda Google Analyticsi privaatsuspoliitikat

Sotsiaalvõrgustike ja turundus küpsised.

Me võime oma veebisaidile integreerida kolmandate osapoolte veebisaitide funktsionaalsust, eriti puudutab see sotsiaalvõrgustikke. Nende funktsionaalsuste üheks osaks on vahel skriptid või muud elemendid, mis oskavad nende sotsiaalvõrgustike küpsiseid teie seadmes lugeda ja vahel neid sinna talletada. Nende küpsiste eesmärk võib olla reklaamide isikupärastamine või kohandamine teie huvide järgi. Kuigi meil puudub juurdepääs sellistele küpsistele ning kontroll nende või nende kogutava teabe üle, soovime teid sellistest küpsistest teavitada. Täpsema teabe saamiseks lugege palun alltoodud võimalike sotsiaalvõrgustike loendit.

Facebook.

Meie veebisaitidesse võivad olla integreeritud järgmised Facebooki funktsioonid, mis võivad Facebooki küpsiseid lugeda või paigaldada:
Facebooki Like-nupp (võimaldab kasutajal üksusi Facebookis meeldivaks märkida)
Facebook Connect (võimaldab kasutajal oma Facebooki kontole sisse logida ja meie veebilehega selle konto kaudu suhtlusesse astuda)
Facebook Share (võimaldab kasutajal üksust Facebookis jagada)
Facebook Social Graph (võimaldab meie veebisaitidel kasutada Facebooki elemente, nagu kasutajaprofiili pildid, avalikud Facebooki postitused)
Klõpsake siin, et lugeda Facebooki privaatsuspoliitikat
Klõpsake siin, et lugeda Facebooki küpsiste kohta

YouTube ja Google.

Meie veebisaitidesse võivad olla integreeritud järgmised YouTube’i või Google’i funktsioonid, mis võivad YouTube’i või Google’i küpsiseid lugeda või paigaldada:
YouTube’i videomängija (võimaldab meie veebisaitidel vaadata YouTube’i videoid)
Google’isse sisselogimine (võimaldab kasutajal oma Google’i kontole sisse logida ja meie veebisaidiga selle konto kaudu suhelda)
Klõpsake siin, et lugeda Google’i privaatsuspoliitikat (kehtib ka YouTube’i kohta)

Loe siit lähemalt ka meie privaatsuspoliitika kohta.